neděle 11. ledna 2015

Bratři

Když si spolu hrají, tak jsou roztomilí, ale takhle jsou prostě k sežrání.
Opravdu mě překvapilo, jak brzy a intenzivně se Bertík začal zajímat o Prokopa. Myslela jsem si, že minimálně do doby než se začně trochu pohybovat, ho bude více méně ignorovat, ale to jsem se spletla! Už teď si spolu dokážou hrát. Bertík Prokopa strašně rád napodobuje-lehne si vedle něj, dělá to samé, co zrovna on a směje se tomu, když řeknu, že jsou dvě miminka. Dudlík mu dává už dlouho, poslední dobou se ho snaží i obléknout nebo svléknout. Když vidí, že Prokopovi připravuju oblečení na ven, vykřikne "boty", přinese Prokopovy capáčky a pokouší se mu je dát na nohy. Po příchodu domů mu je zase sundá. Občas si od něj nechá okusovat ruku a připadá mu to děsně legrační. Se začátkem příkrmů si Bertík vymyslel novou hru-vaří Prokopovi jídlo a krmí ho. Vypadá to tak, že vytáhne mixér, různě s ním manipuluje, pak zatočí kolečkem  a hučí, přinese jednu z Prokopových lžiček, nabere z mixéru "jídlo" a nese mu ho. Poprvé, když si takhle hrál, tak Prokůpkovi lžičku fakt strčil do pusy (nojo, mladší dítě musí vydržet hodně), pak jsem mu vysvětlila, že to musí dělat jenom jako, takže už tomu malému ubožákovi necpe lžičku až do krku, ale jen mu s ní mává před obličejem, z čehož je Prokop trošku zmatený, ale není to nebezpečné. Nakonec přinese plínu a utře mu pusu. Ovšem i Prokůpek má díky Bertíkovi spoustu zábavy. Nikdo jiný nedokáže tolik upoutat jeho pozornost jen tím že je poblíž. Bertík nemusí ani nic zvláštního dělat a Prokop na něm stejně může oči nechat. A co teprve když začne jezdit s vláčkem nebo autíčky!
Když mám dvě děti, nemůžu každému z nich věnovat 100% své pozornosti a času. Někdy mě to mrzí, ale nedá se s tím nic dělat. Na druhou stranu ale vidím, že se vzájemně obohacují a díky svému sourozenci mohou získat spoustu zkušeností a zážitků, které jedináček nikdy nepozná. Doufám, že jednou si to uvědomí a budou za to rádi.

3 komentáře:

 1. Roztomilí! Takhle to zní až idylicky:)

  OdpovědětVymazat
 2. U nas se to vyvijelo podobne. Problem nastal, kdyz Barborka zacala byt vic pohybliva a akcni - bourala Matyskovi postavene stavby, brala auta. Nejakou dobu z toho bylo hodne place, ale uz se to zase srovnalo.
  Jinak kdyz jsem pred casem na blogu fnukala, ze se nestiham venovat obema tak,jak bych chtela, napsala mi Sedmi uzasnou vec. Tim, ze dite ma sourozence sice prijde o cast pozornosti rodicu, ale ziska navic jednoho celejo cloveka. A to je super ;).
  Klici jsou krasni a pekne ti rostou ;).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Očekávám podobný vývoj, takže si užívám, že zatím to jde hladce. Brzy asi bude víc křiku (kvůli tomu braní hraček a bourání věží), ale zase si spolu užijou víc legrace, tak doufám, že to všichni nějak zvládneme.

   Vymazat