středa 14. října 2015

Čtenáři

Prokop konečně dospěl k tomu, že je schopný si nechat přečíst krátkou knížku. Obrázky ho baví už dlouho, ale teprve nedávno se natolik uklidnil, že dokáže chvíli sedět a poslouchat taky text. Pro mě to má obrovský význam, protože dětské knížky miluju a než se Prokop narodil nebo dokud byl malé miminko, tak jsme si s Bertíkem četli skoro pořád. Jenže jakmile se Prokop rozpohyboval, přestalo to být dost dobře možné, protože se sice prohlížení a čtení chtěl taky zúčastnit, ale vždycky ho nejvíc zajímalo, co je na další stránce. Teď už si sám nosí knížky, které ho zaujmou a vydrží sedět na klíně a poslouchat. Tady jsou naši aktuální favoriti:

U popelářů a Na železnici jsou Bertíkovy oblíbené usínací knížky. V případě, že muž není večer doma (tím pádem Bertík usíná sám), si jednu z nich vezme do postele a čte si tak dlouho, dokud se mu nezavřou oči.
Krtek u nás prostě jede. Autíčko je Bertíkovo nejmilejší, Prokopovi se zase zalíbila potopa (tu má teda do teď rád i Bertík).
Dotýkací knížka o stvoření světa byla sice určená pro Prokopa, prohlíží si ji ale daleko častěji Bertík.
Knížka je taky velký hit. Bertík ji dostal od babičky k narozeninám a od té doby si ji čteme skoro denně. Přidává se k nám i Prokop a ťuká, fouká nebo třese s námi.
Douhý, Široký a Bystrozraký je jednoznačně Prokopova nejoblíbenější kniha. Máme ji doma už dlouho a Bertíka nikdy nezaujala, zato Prokop ji miluje a čteme ji každý den (většinou několikrát).
Kutálí se ze dvora se líbí oběma chlapečkům. Nejraději mají básničky o bramboře a o myšce. Bertík je umí už moc hezky předvádět i říkat, Prokop se k němu taky vždycky rád přidá.
Polámal se mraveneček je klasika, která nikdy nezklame. Říkáme, ukazujeme, předvádíme.
Dětských biblí máme doma několik, tahle je ale Bertíkova nejoblíbenější. Miluje příběh o ztracené ovečce, ten musíme číst pokaždé, když vezme tuhle knížku do ruky.
Knížku s Peppou měl moc rád Bertík, teď už ho zas tak nebaví, ale objevil ji Prokop. Pohádky si doma moc nepouštíme, když je ale krize a je potřeba udržet děti v klidu (třeba při stříhání nehtů), Peppa přijde vhod. Mají ji rádi oba dva a mě přijde docela snesitelná.

Žádné komentáře:

Okomentovat