čtvrtek 1. října 2015

Už žádné hračky, prosím!

Zná to asi každý rodič. Jak děti rostou, hračky přibývají a přibývají. Vzhledem k tomu, že se snažíme klukům dávat jen ty kvalitní, málokdy se nějaká rozbije a je jich prostě čím dál tím víc. Nemáme vytažené pořád všechny, ale i tak se nám zdá, že jich u nás je až příliš. A přitom těch, se kterými si chlapečci pravidelně hrají, není mnoho-lego, dřevěné kostky, nějaké auto, kolík na navlékání koleček a občas vláčkodráha. Někdy ještě dětské nářadí a dřevěná zelenina na krájení a vaření. Častěji ale tahají různé kabely, nabíječky a provázky (hlavně Prokop), blbnou se starým elektrickým šlehačem, hrnci, mopem, koštětem a vysavačem, prohlížejí si knížky, hrají na hudební nástroje, chodí po bytě s nepoužívaným svazkem klíčů, rozsvěcí a zhasínají všechny možné lampičky a baterky, kreslí, říkáme si básničky a zpíváme nebo se jen tak válí po posteli (a po sobě navzájem) a běhají za míčem. Takže i když krásných a pro dětský rozvoj přínosných hraček je spousta, rozhodli jsme se až do odvolání žádné nové k nám nepustit. Ovšem, pomalu se blíží Vánoce a s nimi i otázka, co tedy dětem dát, protože to, že nenajdou pod stromečkem desátou stavebnici a dvacátou mašinku, přece neznamená, že nedostanou vůbec nic. Tady jsou moje první tipy:
Další hudební nástroje do sbírky (zatím máme xylofon, rumba koule a kastaněty)

Vstupenky do Království železnic

CD s písničkami pro děti

Lístky do divadla-pro Prokopa na Brum, pro Bertíka třeba na Mami, už tam budem?


Trička s obrázkem-Bertík je fakt ocení; Krtek, zvířátka, roboti, mašinky...

Dětské křesílko
na povalování, čtení, odpočívání...
     

3 komentáře:

 1. Popravdě, já se v tomhle režimu snažím jet od začátku - systémem jeden dárek hračka, druhý dárek židlička / hudební nástroj / pastelky / tričko / jídelní mistička... o prvních Vánocích (tedy prvních vědomých) měla Bibina absolutně největší radost z prvních pevných bot. Tak proč toho nevyužít, dokud nepochytí ve školce existenci všech možných potvor a nebudou generovat sáhodlouhé seznamy hraček... teď mám pro Bibi k svátku pyžamo se sovičkama a věřím, že bude nadšená :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (Samozřejmě, aby to bylo hezké, veselé a v rámci jejich zájmů a zálib, ne jim jako dárek propašovat zubní pastu a sedmibalení bílých trenýrek, to je asi jasné :))

   Vymazat
  2. My to tak více méně děláme taky. Třeba k loňským Vánocům od nás Bertík dostal dětský stoleček se židličkama (a pár kolejí k vláčkodráze). Teď jde o to tenhle nápad vysvětlit všem prarodičům, tetám apod.

   Vymazat