pátek 11. prosince 2015

Advent pokračuje

Posledních pár dnů jsem byla utlumená hodně nepříjemnou rýmou, bolestí hlavy a vlastně všeho. Zdá se ale, že litry bylinkových a šípkových čajů měly svůj význam a už se z té nemocné otupělosti začínám dostávat. Tím pádem zase můžu vnímat, co se děje kolem a taky něco pořádně dělat. Předvánoční čas se nám letos (aspoň zatím) daří prožívat opravdu hezky. Bertík pojmenoval svíčky na adventním věnci podle členů rodiny - momentálně zapalujeme Bertíka a mámu :). Upekli jsme datlové cukroví více méně podle tohoto receptu a vypadá dost podařeně.


Čteme si Vánoční příběh od Ansemla Grüna. Trochu jsem se bála, že bude pro Bertíka moc složitě napsaný, ale zdá se, že ho pochopil dobře. Nejvíc ho v knížce zasáhly dva momenty-andělova návštěva panny Marie a Herodovo přání zabít Ježíška. Obzvlášť z toho druhého byl vyvedený z míry a dlouho jsme si museli vysvětlovat, jak se celá rodina zachránila.Zapojili jsme se do projektu Krabice od bot. Mile mě překvapilo, jak byl Bertík vnímavý a ochotný pomoci jinému dítěti. Vybrali jsme společně několik malých dárků. Obzvlášť foukací harmonika se Bertíkovi hodně líbila. Dokonce tolik, že si ji chtěl nechat pro sebe. Když jsem mu říkala, že není pro něj, ale pro nějakého jiného kluka, čekala jsem silný odpor, ale Bertík to přijal úplně v pohodě a kdykoli si pak na harmoniku vzpomněl, všem okolo vysvětloval, že si na ni chlapeček bude hrát písničky a bude z ní mít radost.


Mikuláše jsme letos pojali docela jednoduše a všem se nám to líbilo. Na stoleček v dětském pokoji jsem připravila nějaké sladkosti (rýžová kolečka, Krtkovy sušenky, ovocné tyčinky, sušené banány a rozinky v obrázkových krabičkách z Marksand Spencer) a k nim přidala Mikuláše a čerta, které si Bertík vyrobil ve školce. Když jsme se vrátili z procházky, manžel rozsvítil červenou lampičku a nechali jsme děti všechno prozkoumat. Vzhledem k jejich lásce ke světlům dobroty nechali bez povšimnutí a jediné, co je zajímalo, bylo červené světýlko. Zkrátka zážitek :)


Žádné komentáře:

Okomentovat