úterý 14. června 2016

Střípky

...drobnosti, co se jinam nevešly

Bertík
- si pamatuje věci, které se staly před více než dvěma lety. Je to neuvěřitelné, ale nejspíš to tak vážně je.
- si rád vymýšlí a zpívá písničky. Nejoblíbenější aktuálně jsou: "ÍÍÍ PÉÉ PAVLOVA ÍÍÍ PÉ PAVLOVA" a "ŠUMAVAA ŠUMAVAA" (jak přišel na Šumavu, netuším).
- má úžasnou představivost. Stačí, aby mu někdo něco vyprávěl, okamžitě se toho chytne a sám to vypráví tak živě, jako by u toho byl. V kombinaci s jeho sloní pamětí pak vznikají situace, kdy zničeho nic začne zapáleně povídat o tom, co před ním kdosi zmínil před několika měsíci a mě trvá hodně dlouho, než pochopím, o co jde.
- si přeje k narozeninám kolo se šlapkama. Červeno-černé. Rozhodně ho dostane a jsem zvědavá, jak se na něm bude cítit.
- se překvapivě hodně zajímá o vlasy a účesy. Často je největší zážitek ze školkového dne to, která holčička měla jaký počet culíků a jak jí paní učitelka pomáhala je učesat.

Prokop
- má bolavou pusu od rostoucích zubů (konečně to vypadá, že se dočkáme trojek). V neděli za mnou nešťastně přišel s otevřenou pusou a prosbou "vyndat vyndat". Když jsem mu řekla, že zuby mu trhat nebudu, vypdal trochu zklamaně.
- se začal zajímat o barvy, hlavně aut. Naše obvyklá konverzace cestou kolem zaparkovaných aut vypadá asi takhle: "Co to je?" "Červený auto." "Čeený óto... Co to je?" "Modrý auto." "Moí óto... Co to je?" "Černý auto." "Čený óto... Co to je?"  a tak dále a tak dále.
- si čím dál víc troufá na Bertíka. Většinou je to právě Prokop, kdo vyvolává různé šarvátky. Přijde za Bertíkem a začně do něj šťouchat, strkat, lézt mu po hlavě... Bertík většinou jen kňourá a nezmůže se na odpor.
- už umí hezky listovat v knížkách a často toho využívá. Má rád pohádky o Krtkovi, sám si je prohlíží, hledá obrázky, na kterých se Krtek směje a pak to předvádí.

Žádné komentáře:

Okomentovat