sobota 29. října 2016

Největší knižní hity současnosti...

...teda aspoň u nás doma :)
Nevím, jak to mají jiné děti, ale co se týká knížek, je to u nás vždycky stejné - kluci si jich několik oblíbí a ty čteme pár měsíců pořád dokola. Několikrát denně každý den. A pak se to zase vymění a po bývalých oblíbencích na nějaký čas ani nevzdychnou.


Hervé Tullet: Knížka
Kdo by ji neznal? Bylo toho o ní napsáno spousta, takže nebudu zbytečně nic opakovat, jen řeknu, že je prostě skvělá. Baví oba dva už nějaký ten pátek.

Petr Horáček: Papuchalk Petr
Taky dost známá knížka, ale není se co divit, protože je opravdu moc hezká. Milý, jednoduchý příběh a krásné ilustrace. Bertík ji jeden čas recitoval nazpaměť slovo od slova.

Christina Goodings: Moje malá Bible
Čteme každý večer. Samozřejmě se nejedná o žádnou velkou teologii, příběhy jsou hodně zjednodušené (a velikonoční události úplně chybí, což je podle mě špatně), ale jako první seznámení myslím poslouží dostatečně. Texty jsou krátké, obrázky jen přiměřeně kýčovité, takže celkem spokojenost.

Anne Möllerová: Můj první atlas zvířat
Moc hezky zpracovaná knížka s odklápěcími okénky. Máme ji už přes rok a za tu dobu se utrhlo jen jedno, a to je Prokop rozhodně nešetří. Díky okénkům kniha baví děti i když si ji prohlížejí samy, ale zároveň obsahuje zajímavé informace, které může rodič přečíst (sama jsem se v lecčem poučila).

Miro Stacho: Mašinky
Ideální volba pro milovníky vláčků. Realistické ilustrace různých mašinek a jejich názvy. Nic víc nic míň.

Jiří Kahoun: Příhody včelích medvídků
Večerníček se u nás moc neujal, ale knihy o včelích medvídcích Bertík miluje. Tuhle dostal k narozeninám a od té doby ji čteme skoro každý večer. Pohádky jsou krátké a občas jsou i doplněné notami a texty písniček.

Zdeněk Miler: Hledáme s Krtkem
Krtek je prostě oblíbenec nejoblíbenější a knížek o něm máme už nepočítaně. Tahle je v naší sbírce nejnovější a Prokop si ji hodně oblíbil. Na každé stránce má dítě najít několik schovaných obrázků, což teda, když to čtete po dvěstěpatnácté už trošku ztrácí svůj význam, ale kluky to pořád baví.

Christina Goodings: Moje dětské modlitbičky
Jednoduché veršované modlitbičky, které spolu s Biblí čteme každý večer. Říkáme si vždy tu, která se vztahuje k aktuálnímu ročnímu období a poslední "Na dobrou noc". Občas ještě nějakou další na přání. Kluci je už umí nazpaměť. Snažím se Bertíka vést k tomu, aby pomalu začal tvořit vlastní modlitby, ale zatím to ještě není úplně ono, takže beru tyhle básničky jako dobrý předstupeň.

Eva Martina Jones a Jana Župová: Jak pan Zelený ztratil zelenou
Tuhle knížku dostal v létě Prokop od babičky k svátku a stal se z ní absolutní hit. Hezký příběh, který mě dokonce ani po tolika opakováních pořád neštve :) a originální ilustrace. Navíc se díky Panu Zelenému naučil (ikdyž zatím ne úplně dokonale) barvy.

Žádné komentáře:

Okomentovat