neděle 23. října 2016

Všednodenní zábava

Žádné velké vymýšlení a chystání aktivit z mé strany. Prakticky všechno, co kluci doma dělají, vychází z jejich iniciativy. A možná že je to tak nejlepší...


Vláčkodráha je už dlouhodobě nejoblíbenější hračka. Zatímco dřív ale kluci potřebovali mou asistenci, teď si ji postaví kompletně sami (a že často žasnu, jaké trasy vymyslí) a přidávají i legová nádraží.

Kaštany jsou všudypřítomné. Sice jsme je nikdy cíleně nesbírali, ale vždycky když je příležitost, tak si oba dva musí vzít aspoň jeden kaštánek. A pak je Prokop vozí, vyklápí, nakládá, ztrácí a objevuje.

Vaříme. Někdy já, ale častěji Prokop. Naše home-made kuchyňka zažívá zlaté časy. A dávno rozbitý šlehač taky. Posledních pár dnů před vařením chodí Prokop nakupovat-místo nákupního košíku používá kyblík a platí zásadně "kartou" (jeho stará průkazka na MHD). Svoje výtvory nám pak horlivě dává ochutnávat.

Autíčka, autíčka, autíčka. Prokop je miluje. Bertík si sice sem tam taky s něčím zajezdí, ale opravdu ocenit je dovede jen náš mladší. Jsou všude - i na stole během oběda. A běda tomu, kdo by je chtěl dát pryč!

A někdy taky jen tak odpočíváme. Tady zrovna Bertík dospává probdělou a problinkanou noc (naštěstí se z toho nevyklubalo nic závažnějšího, asi jen snědl něco, co mu nesedlo). Pohovka je oblíbeným místem celé rodiny :)

Žádné komentáře:

Okomentovat