středa 14. prosince 2016

Naše knižní novinky

První dvě dostal Bertík k svátku od babičky, další dvě si počkají na prohlédnutí až pod stromeček.Robert Mara: Pražské tramvaje
Největší hit poslední doby. Od lásky k vlakům totiž Bertík přešel k metru a hlavně tramvajím. Nejedná se o dětskou knihu, takže těžko říct, jestli by bavila i jiné děti, ale u nás prostě jede. Fotky a informace a všech typech pražských tramvají a taky depa, opravny... Bertíka teď taky hodně zajímají čísla (a počítání), takže si na fotkách krásně procvičuje rozeznávání číslic. A jako bonus se naučil poznat Národní divadlo, protože u něj jede devítka :)


Jan Werich: Bleška a veška

Krásně ilustrace, text poněkud komplikovaný. Když jsem ji četla poprvé, měla jsem co dělat, abych pochopila pointu. Ale klukům to očividně nevadí a hrozně se jim zalíbil slovní obrat "jak byl velký, tak byl hloupý".


Martin Sodomka: Jak si postavit auto

Tuhle knížku vybral pro Bertíka k Vánocům manžel. A já ho trochu podezřívám, že ji koupil i proto, abych konečně trochu pochopila, jak auta fungují :). Pohádka o tom, jak si zvířátka staví auto obsahuje spoustu technických detailů, které kluky možná budou, možná zatím nebudou zajímat, ale příběh se jim nejspíš líbit bude. Opět hezké ilustrace.

Kitty Crowther: Skříp, škráp, píp a žbluňk

Na první pohled trošku ponurá knížka jak námětem (řeší se zde dětský strach ze tmy a z noci vůbec), tak vizuálně. Prokopovi ji asi před dvěma měsíci jednou četla babička a udělala na něj velký dojem. Ovšem jednoznačně pozitivní. Často si na ni od té doby vzpomene a vypráví. Poměrně málo textu a hodně obrázků, to já mám ráda :)

Žádné komentáře:

Okomentovat