pondělí 8. května 2017

Poslední příležitosti

Porodem dítěte samozřejmě život nekončí, naopak nový začíná, ale s novorozencem se spousta věcí dost dobře dělat nedá nebo na to nejsou síly. Ještě nedávno jsem se bála, že se před porodem budu nudit a teď najednou nevím, kam dřív skočit. Už jsme stihli poslední víkend ve dvou, večeři v dobré restauraci, divadelní představení, několik setkání a před pár hodinami jsme se vrátili z prodlouženého víkendu v Krkonoších, kde jsem překvapivě v pohodě vyšlápla i nějaký ten kopec. Na seznamu je toho ale pořád ještě hodně-zajít do knihovny, zasadit sazenice rajčat a lilku, vyřídit cosi v pojišťovně, vyvézt se s klukama lanovkou na Petřín, sejít se minimálně s dvěma kamarádkami a jejich dětmi, dopřipravovat drobnosti pro miminko, využít s Bertíkem a Prokopem poslední volný vstup do solné jeskyně, užít si o samotě den a noc, jít na besídku ke dni matek, kterou pořádá Bertíkova školka, zúčastnit se holčičího mejdanu spojeného s výměnou nepotřebného oblečení, navařit jídla do mrazáku (v šestinedělí jako když najdeš) a do toho všeho chodit už do porodnice na kontroly... Sice se po dlouhé době najednou cítím, že mám energie na rozdávání, ale i tak je mi jasné, že za ty tři týdny (ve skutečnosti teda ještě míň), které mi do příchodu miminka zbývají, nemám šanci všechno stihnout. Ale to nevadí, co stihnu, to stihnu a už se těším, jak budu po porodu jen ležet v posteli a mazlit se s tou mou malinkou holčičkou.

5 komentářů:

 1. Teda, Majdo, tolik zážitků a tolik plánů! Přeju, ať to všechno stihnete, já už se zmůžu jen na nařízené ležení a odpočinek, tatínek musí zastat starší děti a domácnost. Říkám si, že aspoň budu mít dostatek sil k porodu... Ať jde všechno jako po másle!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem ještě před několika týdny taky jen hekala na pohovce, ale teď v devátém měsíci se najednou cítím snad nejlíp za celou dobu těhotenství. Je to prostě nevyzpytatelné :)

   Vymazat
 2. Přeju krásně prožité poslední týdny!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, snažím se je užívat jak to jen jde! :)

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat